Zbilansowana dieta kluczem do zdrowia

0
801

Dożyliśmy czasów, kiedy ludzkość zaczyna zwracać znacznie większą uwagę na zdrowy tryb życia. Często stykamy się z popularnymi reklamami, plakatami, czy akcjami społecznymi, których celem jest zwrócenie uwagi ludzi na wzrastający problem otyłości bądź innych coraz bardziej powszechnych chorób cywilizacyjnych.

Wielu spośród nas zastanawia się jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami czekającymi na każdym kroku na zdrowie naszych bliskich, pokładając nadzieje w działaniu licznych leków czy suplementów diety, mających rzekomo wesprzeć nasze ciała w walce ze szkodliwymi wpływami nieczystego środowiska, tłustego jedzenia czy niedoborami mikro i makroelementów. Czy nasza wiara jest słuszna?

Fundamentem zdrowego życia jest odpowiednio zbilansowana dieta, obfita w naturalne i nieprzetworzone składniki jak i stosowna porcja ruchu.Zaledwie nieliczni zdają sobie sprawę z tego jak ogromną rolę w poprawnym funkcjonowaniu organizmu pełni odpowiednia ilość ruchu. Pomimo powszechnej opinii nie musisz być wyczynowym sportowcem bądź uprawiać konkretnej dyscypliny w wielkim natężeniu. Długie marsze, wycieczki rowerowe z rodziną czy regularne wypady za miasto spowodują, iż nasze zdrowie poprawi się znacznie bardziej niż obiecują to sprzedawcy suplementów, które mają wzmagać funkcjonowanie układu odpornościowego czy podwyższyć spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie.