Zakładanie firmy przez internet krok po kroku

0
240
Zakładanie firmy przez internet krok po kroku

Jeżeli mamy zamiar założyć lokalną działalność gospodarczą musimy się zaznajomić z regułami prawa. Jeżeli nie mamy wiedzy ekonomicznej powinniśmy udać się do eksperta który pomoże nam dopełnić wszelkich formalności. Na początku powinno się zarejestrować działalność we wszelakiego typu urzędach takich jak: Urząd Miasta, Urząd Skarbowy, ZUS czy NFZ. Damy radę to wykonać osobiście lub za pomocą internetu nie ruszając się z domu.

Jak założyć firmę przez internet nie wychodząc z domu?

Musimy przebyć wszelkie wymagane kroki wyszczególnione w systemie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) żeby zarejestrować naszą firmę.

1. Trzeba wejść na stronę internetową www.ceidg.gov.pl, i wypełnić właściwy formularz a potem złożyć wniosek o rejestracje naszej działalności gospodarczej. Należy wszak mieć na uwadze aby przed zrealizowaniem formularza zaświadczyć swoją tożsamość. Możemy to zrobić przez wykupienie elektronicznego podpisu. Jednakże jest to możliwość płatna. Jeśli nie mamy ochoty tracić pieniędzy możemy wniosek złożyć bezimiennie z tym że trzeba potwierdzić dane osobowe w Urzędzie Miasta.

2.Następnie we wniosku trzeba wpisać wszelkie dane osobowe w tym: imię i nazwisko, numer PESEL, numer oraz serię dowodu osobistego, datę urodzenia, itd. Ważną kwestią jest to aby wszystkie informacje były zgodne z prawdą.

3.Trzeba podać nazwę swojej działalności gospodarczej wraz z imieniem oraz nazwiskiem właściciela. Wprowadzamy wiadomości na temat ilości ludzi jakie zamierzamy zaangażować a także wybrać forme realizowanej działalności gospodarczej.

4.Potem przekazujemy wszystkie informacje niezbędne do rejestru ubezpieczeniowego, oraz Urzędu Skarbowego. Określamy wszelkie informacje dotyczące naszego konta bankowego.

Jak więc jesteśmy w stanie dostrzec zakładanie firmy przez internet prócz tego że łatwe, to w zasadzie pochłania niewiele czasu. Jest to możliwość darmowa z wyjątkiem podpisu elektronicznego. Miejmy jednak na uwadze że podanie możemy wypełnić przez sieć ale i tak kilka formalności będziemy musieli uregulować osobiście.