Wakacje spędzone w pracy

0
315
Wakacje spędzone w pracy

Lato w pełni, słońce świeci przez cały czas, temperatura rośnie. Sama już nie wiesz, w co masz się ubrać, aby nie było Ci za gorąco, a jednocześnie byś była elegancka i modna. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak sobie poradzić z takim problemem.

Dress code zachowany

Wakacje w pracy to nic przyjemnego, szczególnie, gdy u Ciebie w biurze obowiązuje rygorystyczny dress code, a klimatyzacja znów się zepsuła lub w ogóle jej nie ma. Uniform do biura to zazwyczaj obowiązkowe elementy, takie jak zakryte buty, koszulowa bluzka i określonej długości spódnica lub spodnie w konkretnych, ciemnych kolorach.

Niektóre przedsiębiorstwa tworzą własne stroje służbowe, które otrzymuje każdy pracownik, ale większość podaje po prostu dokładne wytyczne dotyczące tego, co możemy nosić w czasie pracy. Nie jest proste sprostanie tym wymaganiom tak, aby czuć się nadal komfortowo. Trzeba przede wszystkim zainwestować w materiały dobre gatunkowo. Koszula koniecznie musi być z przewiewnych tkanin, sztuczne materiały nie wchodzą w grę, ponieważ nie przepuszczają w odpowiedni sposób powietrza. Nie ma nic gorszego dla naszej skóry, niż duszenie się przez cały dzień w trzymających powietrze i wilgoć ubraniach. Bardzo dobrze sprawdza się w czasie upałów garderoba z lnu, który, co prawda łatwo się mnie, ale jednocześnie bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Ubrania z lnu nie należą do najtańszych, jednak zdecydowanie polecamy się w nie zaopatrzyć.

Daj żyć swoim stopom

Skoro już wybrałaś ubrania to zastanów się również nad obuwiem, które spełni wymagania Twoich stóp. Sama wiesz, jak jest to ważne, by Twoje buty były wygodne, a także przewiewne.

Pamiętaj, że zazwyczaj w pracy nie wolno Ci nosić butów z odkrytymi palcami, czy piętami. Sandałki odpadają w większości przedsiębiorstw. Co Ci pozostaje? Najlepszym wyborem w takim wypadku będą balerinki. Kto z nas nie ma w swojej szafie chociaż jednej pary? Właśnie. Balerinki to przecież najbardziej uniwersalne buty. Przede wszystkim są płaskie, co daje im zdecydowaną przewagę nad szpilkami. Do tego są lekkie. Twoje stopy będą Ci wdzięczne za to, że wybierasz buty, które nie wymagają od nich wysiłku i cierpienia. Te niezwykłe buty, które już od lat nie wychodzą z mody wywodzą się od baletek, które służą zawodowym tancerzom, aby ich stopy wyglądały pięknie. Projektanci dosłownie co sezon lansują na wybiegach balerinki po raz kolejny.

Ale, co ważne, za każdym razem w trochę innym wydaniu. Dlatego w sklepach panuje taka różnorodność kolorów i zdobień. Możesz dobrać płaskie buty właściwie do każdego stroju i z żadnym nie będą wyglądać źle. Warto zakupić kilka par balerin. Jedne są bardziej w sportowym stylu, inne są na tyle eleganckie, że nadają się nawet na śluby, czy inne oficjalne uroczystości. Balerinki to również idealne obuwie do przebrania, gdy chociażby na wesele bierzesz szpilki, ale dobrze wiesz, że nie dasz rady przetańczyć w nich całej nocy.

Lepiej być nie może

Ubierając balerinki damskie masz pewność, że Twój strój będzie nie tylko odpowiedni do okazji, ale również, że będziesz wyglądać modnie, a jednocześnie będziesz się cieszyć zdrowymi nogami. Godnym podkreślenia jest także fakt, że ten rodzaj obuwia jest na tyle tani, że kupno kilku par nie zrujnuje Twojej kieszeni. Takie wydatek na pewno się opłaci.