Sposoby na cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

0
246
endermologia

Zwany pomarańczową skórką cellulit to prawdziwa zmora niemal każdej kobiety. Szczególnie latem, kiedy skóra wystawiona jest na ekspozycję, cellulit sprawia, że nasza pewność siebie spada. Doskonałą receptą na gładką skórę jest endermologia – http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/. W jaki sposób pozbyć się cellulitu? Podpowiadamy!

Sposoby na cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Widoczne na skórze fałdki, znane nam jako cellulit, pojawiają się w wyniku różnych czynników. Nieodpowiednia dieta, brak właściwej ilości aktywności fizycznej, a nawet stres, mogą sprawić, że pomarańczowa skórka będzie pojawiać się na ciele w zastraszającym tempie. Internet jest przepełniony różnorodnymi sposobami na uzyskanie jędrnej i gładkiej skóry, jednak czy są one skuteczne? W drogeriach i aptekach możemy również natknąć się na wszelkiej maści preparaty, których celem jest wyeliminowanie cellulitu z naszych ud, brzucha czy pośladków. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka sposobów na uporanie się z pomarańczową skórką. Wśród nich ważne miejsce zajmuje endermologia. Na czym polega ten zabieg? Sprawdź koniecznie!

Domowe sposoby na cellulit 

Legend na temat różnorodnych (czasami również dziwnych) sposobów na cellulit jest mnóstwo. Zdecydowana większość z nich nie przynosi niestety żadnych rezultatów. Na co dzień możemy jednak eliminować ryzyko powstawania cellulitu na naszej skórze. Nieoceniony pod tym względem jest właściwy tryb życia. Odpowiednia dieta i duża dawka aktywności fizycznej skutecznie zapobiega powstawaniu cellulitu. Polecanymi sposobami są również peelingi i masaże, które poprawiają krążenie krwi. Ich podstawową wadą jest jednak fakt, że wymagają dużej regularności oraz czasu. Dopiero po jakimś czasie możemy zobaczyć pierwsze efekty.

Endermologia – najskuteczniejsza w walce z cellulitem

Najbardziej polecanym sposobem wśród osób, które miały do czynienia z cellulitem, jest endermologia. Ten nieinwazyjny, w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg nie ma sobie równych w zakresie usuwania efektu pofałdowanej skóry. W jego trakcie wykorzystuje się komputer oraz specjalny kombinezon, który przylega do ciała. W obszarach, w których występuje cellulit, skóra jest zasysana i masowana w taki sposób, że odczuwają to nawet najgłębsze warstwy skóry. Taki masaż pobudza krążenie i sprawia, że skóra staje się gładka. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu! Wtedy możemy również dodatkowo wspomagać się wspomnianymi domowymi sposobami na cellulit. Dzięki nim znacznie przedłużymy uzyskane rezultaty, a skóra stanie się jeszcze bardziej jędrna.