Smarownica pneumatyczna – parametry

0
263
smarownicy pneumatycznej

Smarownica pneumatyczna to urządzenie  które jest coraz częściej spotykane w przydomowych garażach majsterkowiczów, a nie tylko w profesjonalnych warsztatach czy zakładach produkcyjnych. Urządzenie to choć dość niepozorne i czasami bardzo zapomniane cieszy się w ostatnich czasach dużą popularnością. Tak naprawdę to smarownicy zawdzięczamy trwałość i niezawodność wielu maszyn i urządzeń. Smarownica pneumatyczna służy przede wszystkim do smarowania sprzętów i urządzeń pod ciśnieniem.  Jest ona wyposażona w pompę pneumatyczną dzięki której możemy podłączyć ją bezpośrednio do kompresora. Cechami szczególnymi smarownicy pneumatycznej jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania tego urządzeni, prosta obsługa, mocna i stabilna konstrukcja, a także niezawodność użytkowania.

Parametry smarownicy pneumatycznej

Zanim zdecydujemy się na zakup smarownicy pneumatycznej warto zapoznać się z jej zastosowaniem, a także ze wszystkimi jej parametrami. Pozwoli to jak najlepiej dopasować model smarownicy do naszych potrzeb i oczekiwań. Przy wyborze smarownicy powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry jak pojemność, szybkość smarowania, ciśnienie, a także materiał z jakiego zostało wykonane urządzenie.

W wielu przypadkach bardzo istotna jest pojemność urządzenia. Jeżeli smarownica będzie służyła nam do bardzo częstego i intensywnego użytkowania warto zdecydować się na model z większym zbiornikiem smaru. Duży zbiornik w tym przypadku z pewnością , ułatwi to i poprawi komfort naszej pracy. Jeżeli jednak wiemy, że urządzenie będziemy potrzebować sporadycznie, raz na jakiś czas  możemy postawić na znacznie tańszy model z mniejszym zbiornikiem. Innym nieco mniej istotnym parametrem jest szybkość przenoszenia smaru, określa ona jaką ilość smaru jest w stanie przepompować smarownica w ciągu minuty. Wybierając odpowiednią smarownicę zwróćmy również uwagę na to, aby ciśnienie było odpowiednio dostosowane do ciśnienie kompresora jaki posiadamy i z którym  smarownica pneumatyczna będzie współpracować. Przy częstym stosowaniu smarownicy bardzo duże znaczenie będą miały  materiały z jakich została ona wykonana. Świadczą one przede wszystkim o wytrzymałości, a zatem również o tym na ja długo będzie w stanie nam ona posłużyć. Najbardziej wytrzymałe i godne polecenia są modele metalowe z odpowiednim zabezpieczeniem korozyjnym. Warto zwrócić uwagę na ten parametr szczególnie jeżeli wiemy że smarownica będzie przez nas często używana.