Siłownia w domu dla każdego

0
845

Jeszcze parę lat temu siłownia w domu kojarzyła się wielu z nas z niedostępnym dla wszystkich luksusem. Na szczęście dzisiaj każdy może urządzić sobie siłownię w zaciszu własnego domu, gdzie bez skrępowania przeprowadzać można zajęcia fitness na własny użytek bez konieczności wychodzenia na publiczne siłownie.

Piwnica – idealne miejsce na siłownie

Siłownia domowa może być urządzona właściwie w każdym miejscy w dużym domu jednorodzinnym, ale najodpowiedniejsza wydaje się piwnica. W piwnicy jest zazwyczaj dużo miejsca na urządzenie salki do ćwiczeń oraz pomieszczenie wszelkich niezbędnych maszyn przydatnych pod ćwiczenia fizyczne oraz fitness. W pomieszczeniach piwnicznych panuje często przyjemna wilgoć, która może się okazać przyjemna, gdy w pocie czoła powtarzać będziemy ciągle te same ćwiczenia.

Estetyczne wnętrze

Siłownia pod fitness w domu powinna być urządzona z gustem oraz smakiem. Szarość piwnicznych ścian koniecznie trzeba zastąpić zestawami słonecznych i przyjemnych dla oka kolorów. Niezbędnymi urządzeniami w domowej siłowni będą oczywiście rowerki treningowe, odpowiadające za mięśnie naszych nóg. Przyda się także zestaw sztang oraz ciężarów z dołączoną ławką. Fitness to zajęcia ruchowe, zatem trzeba zainwestować w maty i materace. Do dyspozycji powinny być także skakanki, a także piłki lekarskie.

Odpowiednia podłoga i lustra

Na domowy fitness przyda się pomieszczenie z silnie wyposażoną podłogą, odporną na uderzenia. W lustrach umieszczonych na ścianach obserwować będziemy mogli każdy ruch, a także kontrolować częstotliwość ćwiczeń i stan naszej sylwetki.

Zdrowie całej rodziny

Siłownia w domu przyczynić się może do poprawy kondycji wszystkich członków rodziny. Ćwiczyć fitness mogą starsi i młodsi. Specjalne zajęcia fitness warto opracować specjalnie dla najmłodszych, bo przecież dzieci nie mogą wykonywać tych samych ćwiczeń, co dorośli! Dla dzieci na salce treningowej z pewnością sprawdzą się zajęcia taneczne oraz gimnastyka korekcyjna.Fitness może także przybierać jej formę. Niestety, wiele polskich dzieci poprzez nieprawidłowe siedzenie w szkole oraz w domu często się garbi. Ćwiczenia korekcyjne pozwalają na naprawę sylwetki i zwiększenie koordynacji ruchowej.