Rozwód, alimenty – jak sobie z tym radzić?

0
711

Zważając na to jak dużo jest ostatnimi czasy w Polsce rozwodów to trzeba powiedzieć sobie jasno, że przybywa także spraw związanych z ustalaniem alimentów. Z reguły jest tak, że dzieci są na wychowaniu matki, a alimenty spłacać musi ojciec. Jednak właśnie – czy na pewno musi? W niektórych przypadkach okazuje się, że wcale niekoniecznie. Czasami wręcz ustalanie alimentów na ojca okazuje się dla niego zrujnowaniem życia. W związku z tym trzeba szukać dobrych prawników, którzy będą w stanie walczyć o nasze prawa podczas rozpraw sądowych.

 

Jak walczyć o swoje prawa?

W przypadku spraw rozwodowych nie zawsze wszystko jest tak pięknie i bezkonfliktowo. Nawet jeśli na początku rozprawy wydaje się, że cała rozprawa przebiegać będzie w zgodnej atmosferze to jednak z czasem mogą dochodzić emocje powodujące dużo komplikacji podczas rozpraw. W takim przypadku pomóc nam może dobra kancelaria prawna w Gdańsku taką bez większych problemów znajdziemy. Najbardziej spornymi kwestiami w przypadku rozpraw rozwodowych są kwestie związane z podziałem majątku. Przy takich kwestiach jest mnóstwo wyjaśniania oraz bierze się pod uwagę różne czynniki decydujące o ostatecznym werdykcie.

Co z alimentami?

W sprawach związanych z rozwodami bardzo często dodatkowo wyjaśnia się kwestie dotyczące ustalenia alimentów. W takim przypadku zdarzać się może również, że trzeba ustalić ojcostwo. Wiele było takich spraw, że początkowo ustalano alimenty na ojca w pewnej kwocie. Natomiast po jakimś czasie przeprowadzano sprawy dotyczące ustalania ojcostwa i wychodziło, że osoba spłacająca alimenty nie jest biologicznym ojcem dziecka. Właśnie po to są prawnicy, aby pomagać w wyjaśnianiu takich kwestii i rozwiewać wszelkie wątpliwości. Jeśli wybierzemy dobrego prawnika to będziemy mogli mieć pewność, że taka osoba pomoże nam w osiągnięciu dobrych warunków.

Pomoc przy szybkich rozwodach

Dużo spraw rozwodowych to tzw. szybkie rozwody. Do takich może dochodzić w przypadku gdy w jeszcze obowiązującym związku małżeńskim nie ma potomstwa i nie ma konieczności ustalania ojcostwa czy ustalania kwoty alimentów jakie należy spłacać. W przypadku szybkiego rozwodu ustala się jedynie podstawowe, najważniejsze kwestie. Szybki rozwód możliwy jest jedynie wówczas gdy to obie strony są przekonane co do rozwodu i dążą do tego aby przeprowadzić rozwód w sposób bezkonfliktowy i szybki. Niemniej jednak obecność prawników nawet przy takich rozwodach zdecydowanie może się okazać pomocna.