Relaks w salonie SPA

0
411

Wizyta w salonie SPA jest relaksem zarówno dla ciała jak i duszy. Profesjonalne centra SPA oferują szereg zabiegów, dostosowanych do wymagań i potrzeb klientów. Możemy zdecydować się na przyjazd do samego salonu SPA lub wybrać hotel czy inny obiekt noclegowy, oferujący takie usługi.

Salony SPA możemy znaleźć w znanych hotelach, pensjonatach, a nawet w dworkach i pałacach, odrestaurowanych na potrzeby turystyczne. Odrębnym rodzajem są obiekty noclegowe, które wyszły od salonu SPA, tworząc z tego rodzaju usług podstawę swojej oferty. W takim wypadku salon SPA jest główną atrakcją dla gości. Wiele takich miejsc zyskało już miano kultowych.

Klienci przyjeżdżają tam skuszeni ich renomą, zabiegami oraz nierzadko ceną, która w tym wypadku staje się wyznacznikiem jakości. Oferty centrów SPA czy hoteli z takimi salonami są obecnie wyjątkowo rozbudowane, aby trafiały w gusta wymagających klientów. Obejmują bowiem zarówno zabiegi na ciało, włosy, twarz jak i wiele rodzajów masaży. W wielu salonach popularne są tak zwane rytuały, czyli zabiegi specjalne, mające na celu osiągniecie pożądanych rezultatów. Najpopularniejszymi przykładami są zabiegi wyszczuplające, modelujące sylwetkę czy rytuały, pozwalające na pozbycie się cellulitu lub rozstępów.

Dodatkowym atutem w wielu obiektach ze SPA są baseny i sauny. Coraz częściej pojawiają się też centra fitness, oferujące znakomicie wyposażone sale do ćwiczeń. Organizowane są zajęcia taneczne i aerobik dla gości. Pozwala to na powrót do domu w doskonałym nastroju: zrelaksowanym oraz w lepszej kondycji fizycznej. Kto może dziś wybrać się do SPA? Praktycznie każdy, ponieważ salony oferują specjalne zabiegi dla konkretnych klientów. Na usługi dla siebie mogą liczyć kobiety, mężczyźni, nastolatki, panie w ciąży czy seniorzy. Mogą one obejmować cały dzień.

Tego typu usługi oznaczane są jako Day SPA. Przygotowywane są również specjalne pakiety tematyczne. Są popularne zwłaszcza w obiektach noclegowych, proponujących usługi SPA. Mogą to być propozycje sezonowe lub stałe. Do propozycji stałych możemy zaliczyć romantyczne chwile dla dwojga w SPA, relaks w SPA dla jednej osoby, SPA dla przyjaciółek, rodzinne SPA czy weekend w SPA. Taka oferta od razu sygnalizuje, jak szeroka jest grupa docelowa, do której kierowane są opisane usługi. Z kolei pakiety sezonowe powinny nawiązywać do aktualnej pory roku czy ważnych świąt lub innych dni. Popularne są wiosenne, jesienne czy zimowe pakiety SPA. Wiele ośrodków przygotowuje również specjalną, letnią ofertę dla wczasowiczów. Zabiegi powinny być w takim wypadku adekwatne do pory roku. Mogą to być usługi, wykonywane z pomocą produktów sezonowych lub kojarzących się z danym czasem, na przykład zimowy masaż olejkiem piernikowym.

W SPA można spędzić również Sylwestra, Majówkę, Wielkanoc czy Święta Bożego Narodzenia. Wiele hoteli ze SPA tworzy oferty na specjalne okazje, takie jak pakiet SPA z okazji Dnia Matki, Dnia Kobiet czy Walentynek. W salonach SPA, poza ciekawymi zabiegami na ciało, włosy i twarz można poddać się również depilacji czy wykonać profesjonalny manicure. Taka kompleksowa oferta spotyka się z aprobatą klientów salonów, którzy oczekują zarówno profesjonalizmu jak i zróżnicowanej oferty, dopasowanej do ich oczekiwań.