Propozyjce wykorzystania drewna w biznesie

0
337
Propozyjce wykorzystania drewna w biznesie

Szukając pomysłu na biznes musimy zazwyczaj odpowiedzieć sobie na   podstawowe pytanie. W jakiej formule chcemy nasz biznes robić?

Od momentu kiedy wiemy co chcemy robić i mamy zabezpieczone finanse na działalność gospodarczą   szukamy  “ atrakcyjnego opakowania” dla zaplanowanych usług czy handlu. Szukając formuły działania zastanawiamy się m.in. jak powinien wyglądać nasz punkt sprzedaży. W jaki sposób umeblować wnętrze lokalu, aby jego wystrój był  niekonwencjonalny i zachęcał klientów do korzystania z usług.

Umeblowanie punktu handlowego to zwykle spory wydatek.  Wiąże się też z zamrożeniem pieniędzy, które moglibyśmy przeznaczyć np. na  bardziej  bogate, tzw. ” pierwsze  zatowarowanie”   punktu handlowego. Próbując ograniczyć wydatki związane z wyposażeniem naszego punktu handlowo-usługowego, możemy urządzić lokal  wykorzystując   drewniane skrzynki na jabłka i euro palety. Możemy uzyskać indywidualny, niepowtarzalny wystrój wnętrza i dopasować regały ekspozycyjne do charakteru przygotowanej oferty handlowej, wg np. formuły: “zdrowa żywność na ekologicznych regałach”.

Poniżej prezentujemy kilka propozycji w zakresie wykorzystania drewnianych skrzynek i europalet jako elementów do konfigurowania mebli w lokalach handlowo-usługowych.

Propozycja ciągu regału przyściennego skonfigurowanego z pomalowanych na biało skrzynek na jabłka. Na tle białych regałów łatwo jest  wyeksponować produkty z kolorowymi etykietami.

Propozycja pojedynczego regału z regulacją przestrzeni między poziomymi półkami. Odległości między poziomymi półkami można dostosować do wymiaru opakowań towarów oferowanych do sprzedaży Długość poziomo mocowanych listew pozwala zagospodarować każdą wolną przestrzeń.

Propozycja regału do ekspozycji odzieży wykonanego z elementów europalet.  Kółka zamocowane do regału pozwalają na jego swobodnie przestawianie. Drewniana konstrukcja może być wypełniona także  półkami lub płytą z hakami do mocowania np. narzędzi. W tej ostatniej wersji regał może być od góry dodatkowo oświetlony.

Propozycja regału  wykonanego  z drewnianych skrzynek ustawionych na zasadzie regału środkowego, tzw. “gondoli”.  Zestawienie skrzynek “plecami” umożliwia klientowi  dostęp do towarów  z dwóch stron. 

Propozycja ustawienia regału ekspozycyjnego do promocji towaru, na zasadzie tzw. “wyspy’. Wielkość powierzchni ekspozycyjnej może być dostosowana do wielkości  lokalu i ilości  promowanych towarów.

Propozycja ustawienia drewnianych  skrzynek na zasadzie “lady sklepowej”.  Estetyczne i funkcjonalne  rozwiązanie. Do zastosowania przy sprzedaży produktów o małych gabarytach.

Propozycja ustawienia euro palet na zasadzie “lady sklepowej”.  Solidne, stabilne rozwiązanie.  Do zastosowania przy sprzedaży produktów o dużych gabarytach.

Propozycja wykorzystania europalet do budowy recepcji w lokalu usługowym  lub lady w barze piwnym.

Propozycja ustawienia euro palet  na zasadzie “stolika barowego”.

Propozycja skonfigurowania euro palet na zasadzie “kącika kawowego” do rozmów z klientami. Ciemne obicia dobrze kontrastują z bielą palet.

Propozycja wykorzystania palet do ekspozycji artykułów handlowych i jako siedziska dla osoby z  obsługi sprzedaży. Kolor pomalowanych palet harmonizuje z kolorem  opakowań towarów oferowanych do sprzedaży.

Propozycja wykorzystania euro palet do ekspozycji rowerów. Palety mogą stanowić stabilne mocowania dla jednośladów. Rower jako środek do uprawiania “zdrowego trybu życia” zamocowany został  w ekologicznym, drewnianym stojaku.

Okazuje się, że drewniane skrzynki na jabłka i euro palety mogą posłużyć do stworzenia  bardzo ciekawych wnętrz lokali   handlowo-usługowych. Klienci mogą być mile zaskoczeni klimatem wnętrz , zaś właściciele lokali usatysfakcjonowani  jako autorzy projektów.