Problemy małej łazienki

0
341

Małe pomieszczenie może być sporym problemem, więc warto jest poszukać takich rozwiązań, jakie pozwalają nam na zbudowanie wrażenia większej przestrzeni jaką posiada mała łazienka. Łazienka jest pomieszczeniem w jakim rzadko mamy dostęp do światła naturalnego. Z tego powodu konieczne jest zbudowanie odpowiedniej instalacji świetlnej, która jest w stanie zmienić sposób postrzegania przestrzeni użytkowej w łazience.

W łazience muszą znajdować się pewne elementy, jak choćby wanna, czy prysznic oraz lustro. Lustro zawsze możemy dodatkowo oświetlić lampami jakie umieścimy z obu jego stron, co pozwala na lepsze oświetlenie twarzy i wygodniejsze korzystanie z lustra. W małej łazience możemy również zastosować większe ilości luster na ścianach, które pozwolą na odbijanie promieni świetlnych.

W ten sposób uzyskamy wrażenie większej przestrzeni w jakiej możemy czuć się bardziej komfortowo. Korzystając z dodatkowych luster możemy również znacznie taniej oświetlić większą łazienkę. Podobną rolę, jak lustra mogą również spełniać płytki, które mają cechy odblaskowe.