Pomysł na pierwszy biznes!

0
306
Pomysł na pierwszy biznes!

Bycie własnym szefem to przywilej, ale łączy się z mnóstwem obowiązków. Prowadzenie interesu zajmuje dużo czasu, a na początku może nie przynosić oczekiwanych zysków. W związku z tym, niezależnie jaki biznes chcesz rozpocząć nastaw się na trudny start, ale bez względu na przeciwności dąż do celu. Za kilka lat podziękujesz sobie, że mimo przeszkód udało Ci się rozkręcić świetnie prosperujący biznes.

Jaki interes warto rozpocząć?

Jeśli marzysz o własnej firmie, to koniecznie musisz zastanowić się co sprawia Ci przyjemność. Nie ma nic gorszego niż praca, która nie daje satysfakcji i spełnienia. Klienci od razu zauważają, że właściciel poświęca całe swoje serce i jest w pełni zaangażowany w prowadzenie biznesu. Ostatnimi czasy bardzo popularne są inwestycje we franczyzy. W swojej okolicy można otworzyć filię sklepu, drogerii lub baru znanej marki i zarabiać niemałe pieniądze. W ten sposób działają na przykład “Żabka”, “McDonald” oraz “Natura” – drogeria. Oczywiście najpierw trzeba zainwestować wkład własny, a później w zależności od umowy procent od zysków oddaje się pomysłodawcy danej franczyzy. Przed podpisaniem dokumentów warto skonsultować się z prawnikiem i przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Jakie biznesy nie wymagają dużego wkładu własnego?

Marzysz o założeniu firmy, ale hamują Cię kwestie finansowe? Okazuje się, że wcale nie musisz mieć miliona na koncie, aby założyć własny biznes. Branżą, w której nie potrzeba na początku wielu inwestycji jest sprzątanie. Wyposażenie firmy sprzątającej na start to kilka tysięcy. Jeśli sprzątanie odbywa się tylko w jednej, albo dwóch lokalizacjach, to koszt wyposażenia może być jeszcze mniejszy. Nie potrzeba od razu kupować specjalistycznych maszyn. Wystarczą podstawowe rzeczy, jak na przykład mopy, szczotki, środki do utrzymania higieny.

Rękodzieło to kolejny pomysł na niskobudżetowy biznes. Wystarczy zakupić materiały na kilka pierwszych dzieł i zacząć sprzedawać swoje wytwory za pomocą internetu. Może się okazać, że taki biznes na początku będzie kosztował tylko kilkaset złotych, a szybko zacznie przynosić duże zyski. Szczególnie, gdy twórca trafi w niszę, której jeszcze nie ma na rynku.

Jak założyć firmę?

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej wcale nie jest trudne. Większość formalności można załatwić przez internet. Jednak trzeba posiadać tak zwany profil zaufany. Dzięki niemu sprawy urzędowe realizuje się szybko i bez kolejek poprzez stronę internetową. Po uzyskaniu wpisu firmy w CEIDG można rozpocząć działalność. Oczywiście co miesiąc należy pamiętać o płaceniu składek ZUS oraz podatku.