Oszczędzanie a wydawanie, czyli o pieniądzach słów kilka

0
344
Oszczędzanie a wydawanie, czyli o pieniądzach słów kilka

Każdy z nas dosłownie każdego niemalże dnia robi jakieś zakupy. Część z tych zakupów jest mała, inne są bardzo duże i wydajemy na nich sporo pieniędzy. Jednakże tak naprawdę część tych pieniędzy wydawana jest niepotrzebnie. Okazuje się bowiem, że w większości przypadków bardzo dużo przepłacamy za różne rzeczy, a co za tym idzie nie umiemy wydawać naszych funduszów tak, jak należy. Dlatego też oszczędzanie pieniędzy powinno się rozpoczynać właśnie od rozsądnego ich wydawania.

Jeżeli mamy jakieś pieniądze, to nie powinniśmy nimi szastać na lewo i prawo, tylko wydawać na to, czego rzeczywiście potrzebujemy i w takiej jakości, jaką rzeczywiście potrzebujemy. Dobrze jest zrobić sobie taki rekonesans zakupowy, żeby wiedzieć, kiedy niepotrzebnie wydajemy i na co niepotrzebnie wydajemy. Może się przecież okazać, że w naszym domu jest bardzo wiele rzeczy, które tak naprawdę nie są nam do niczego potrzebne. Może się okazać, że wydajemy pieniądze na coś, co i tak zalega na półkach, a co za tym idzie bardzo dużo marnotrawimy na coś, co nie przysłużą się stanowi naszego portfela. Warto mieć taką świadomość.

Sekrety ludzi bogatych

Najbogatsi ludzie tego świata mają tak wiele, bo umieją właściwie dysponować swoimi funduszami. Wiedzą, jak je inwestować, potrafią nimi obracać i umieją wzbudzać energię pieniądza tak, żeby w konsekwencji mieć tych pieniędzy więcej i więcej. Coś takiego to bardzo dobra sprawa, a nauczenie się takiego podejścia nie jest tak naprawdę wcale trudne, trzeba sobie uzmysłowić tylko kilka bardzo ważnych rzeczy i sukces jest gotowy. Bogaci ludzie wiedzą, że pieniądze to energia, dlatego też należy umieć odpowiednio kierunkować tę energię tak, żeby osiągać dzięki temu jak najlepsze rezultaty. Sekretem ludzi bogatych jest też umiejętność dzielenia się. Oni się dzielą, bo wiedzą, że to, co dadzą komuś, powróci do nich. Dlatego też tak wielu z nich jest altruistami i rozdaje swoje pieniądze tak, żeby wszyscy to widzieli. Bogaci ludzie nie skapią, a jeżeli to robią, to potrafią równoważyć jakoś pozytywnie tę energię i w konsekwencji i tak wychodzi im to na plus. Dlatego też ludzie, którzy mają pieniądze, są w stanie mieć ich jeszcze więcej. Otaczają się oni innymi ludźmi, którzy też pieniądze mają i dzięki temu stają się jeszcze bardziej bogaci.

Magia pieniadza

Pieniądz ma tak naprawdę prawdziwą magię i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Okazuje się bowiem, że pieniądze są w stanie zmieniać ludzi i ta zmiana jest naprawdę bardzo zauważalna. Zauważamy, że każdy, kto ma przy sobie dużą ilość pieniędzy, cechuje się pewną magią, która dosłownie bije od niego aż na kilometr. To pieniądze sprawiają, że ta osoba tak wygląda.

Korpo czy spokojne zycie?

W zarabianiu pieniędzy mamy tak naprawdę dwie drogi. Jedna droga to kariera w korporacji. Druga to natomiast spokojne zarabianie sobie w cieniu, z dala od takich ogromnych marek, które wywierają dużą presję. Która opcja jest lepsza? Jeżeli chodzi o zarobki, to z pewnością nie ma takiego rozgraniczenia, z pewnością i tak i tak można sporo zarabiać, a co a tym idzie nie można tu powiedzieć, że w tej kwestii jest jakaś znacząca różnica. Nie ma jej i to jest w tym wszystkim najlepsze. Dlatego też nie ma znaczenia, co kto wybierze, bo tak czy inaczej wybór będzie dobry.

Pieniadze w kosciele

Kościół jest taką instytucją, która z jednej strony okazuje się, jako instytucja uboga, ale z drugiej strony nie jest to prawda. Kościół bowiem tylko namawia ludzi do ubóstwa, a jednocześnie sam się bogaci. To nie jest sprawiedliwe i można powiedzieć, że to nigdy nie będzie sprawiedliwe, ale na tym właśnie polega to zakłamanie. Dlatego też nie powinniśmy wierzyć w to, co oni mówią.

Pieniądze dla opornych

Niektórzy ludzie dosłownie nie potrafią zarabiać pieniędzy i naprawdę idzie im to bardzo opornie. Jednakże można to zmienić, gdyż można tak naprawdę znaleźć sposób na to, żeby nauczyć się dobrego podejścia do pieniędzy, a tym samym też nauczyć się, jak je skutecznie zarabiać wydawać i tak dalej. Oporni mają znacznie trudniej przyjąć tę wiedzę, rzeczywiście w ich przypadku przychodzi to bardzo ciężko, a jednakże nie znaczy, że się nie da. Jest wiele kursów finansowych, które tego uczą i można się nauczyć.

Jak zarabiaja Polacy?

Okazuje się, że większość Polaków zarabia dosłownie w pocie czoła. Niestety ale nie są oni zdolni do tego, żeby zrozumieć, że zarabianie pieniędzy jest takie proste, w rzeczywistości większość naszego społeczeństwa myśli, że trzeba się nad tym naprawdę dużo natrudzić i że efekt i tak nie będzie nigdy tak dobry, jak powinien być. Dlatego też trzeba pozytywnie edukować nasze społeczeństwo, żeby zrozumiało, że zarabianie nie jest trudną, smutną i męczącą powinnością. Wcale tak nie jest, w rzeczywistości jest to coś, co może dawać naprawdę wiele satysfakcji i chodzi przede wszystkim o to, żeby to zrozumieć. Zarabianie to fajna sprawa, to możliwość osiągania wielu fajnych rzeczy. To proces, ale niestety nasi rodacy rozumieją go, jako cel, a takim wcale nie jest. Jest czymś znacznie lepszym, czymś znacznie fajniejszym, prostszym, lepszym i bardziej efektywnym. To coś, co każdy z nas powinien zrozumieć w odpowiedni sposób.