Mężczyźni też kochają modę

0
399

W większości przypadków mowa o najnowszych trendach kojarzy się najczęściej z kobietami. Jednak warto jest również pamiętać, że mężczyźni także polują za nowinkami i chcą wiedzieć, co będzie najmodniejsze w danym sezonie. Okazuje się, że kratka już dawno miała być modna, ale bardziej właśnie w damskim wydaniu. W ostatnich czasach coraz więcej projektantów zaczyna dostrzegać jej urok i stylistyczne możliwości. Właśnie na niej, przede wszystkim, w roku 2012 będzie się opierała moda męska. Zarówno w górnej części ubrania, jak i w dolnych partiach, kratka nadaje się wszędzie. Wygląd mężczyzny, który przyszedł prosto z uprawy ziemi, będzie jak najbardziej dobrze odbierany i stylistycznie akceptowany.

Okazuje się, że coraz więcej projektantów zaczyna wykorzystywać kratkę w wielu swoich stylizacjach. Jest ona nie tylko ciekawa, ale pozwala także na przeróżne zastosowania i kombinacje, które są do przyjęcia, a jednocześnie mogą być oryginalne. W każdym razie, jeżeli pan w sezonie najbliższym chce być modny, powinien chociaż na część swojego ubioru wybrać kratkę. Okazuje się, że z tym nie powinno być żadnego problemu, ponieważ w wielu wydaniach, różnych marek można kratkę już spotkać, nie ma potrzeby udawania się do wielkich projektantów, ponieważ w sklepach w centrach handlowych znajdzie się ich spora ilość. Okazuje się, że w dobieraniu ubrań w kratkę nie ma konkretnego kodu. Panuje tu pewna dowolność, oby tylko królowała kratka. Każda część ubioru może składać się nie tylko z innego wzoru kratki, ale także z innego jej koloru i w dalszym ciągu będzie to modne, a ponadto oryginalne i awangardowe. Panowie są przyzwyczajeni do koszul w kratkę, mniejszą lub większą.

Ale w dzisiejszych czasach zaczyna ona wchodzić również na inne części garderoby. Przede wszystkim na okrycia wierzchnie, typu płaszcze i kurtki, jak również na spodnie, czapki, a w wielu wypadkach nawet buty. Z reguły można zauważyć pewną prawidłowość, gdyż większość okryć wierzchnich posiada dosyć grubą kratkę, która jest bardzo widoczna, natomiast bluzki, koszule i t-shirty posiadają zdecydowanie bardziej delikatny wzór, co bardzo często tyczy się także spodni, natomiast buty raczej także posiadają wyraźną kratkę.