Kontenery na gruz – zadbaj o transport odpadów budowlanych!

0
251
Bizongruz - kontenery na gruz Lublin

Podczas planowania jakichkolwiek prac budowlanych czy remontowych nie możemy zapomnieć o tym, by zorganizować odpowiedni wywóz gruzu. Takie odpady mogą być bowiem szkodliwe dla środowiska, dlatego konieczne jest przewiezienie ich oddzielnie w celu utylizacji. W tym procesie niezbędne będzie użycie odpowiednich kontenerów. 

Wywóz gruzu to niestety nie taka prosta sprawa! Odpadów budowlanych nie możemy bowiem zmieszać z innymi odpadami. Wymagają one specjalnego transportu do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się w każdej gminie oraz mieście. Na szczęście istnieją specjalne firmy, które są w stanie wynająć nam odpowiedni kontener i zająć się transportem gruzu. Doskonałym przykładem jest firma Bizongruz – kontenery na gruz Lublin, która zapewnia profesjonalne wykonanie usług w szybkim czasie. Warto o to zadbać, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Jakich? Dlaczego pomoc specjalistów się sprawdza? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego należy zadbać o wywóz gruzu?

Istnieją 2 główne powody, dla których należy zorganizować odpowiedni wywóz gruzu. Po pierwsze, w ten sposób dbamy o środowisko. Niewłaściwe przechowywanie gruzu, który mógłby mieć dostęp do gleby i wód powierzchniowych mogłoby być szkodliwe dla natury, a także dla ludzi. Kolejnym istotnym powodem jest fakt, że niedopełnienie obowiązku wywozu gruzu w specjalnym kontenerze do PSZOK-u może się dla nas skończyć karą grzywny. Ta może sięgać kilka tysięcy złotych, dlatego zdecydowanie lepiej jest zorganizować odpowiedni transport. 

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Wywozem gruzu nie musimy jednak zajmować się sami. Warto w tym procesie skorzystać z pomocy specjalistów. Profesjonalna firma zajmująca się wynajmem kontenerów na gruz i transportująca odpady w przeznaczone do tego miejsce pomoże nam w tym w sprawny sposób. Kontener możemy wynająć zarówno na dłuższy czas (kilka dni, tygodni, czy nawet miesięcy), jak i wyłącznie na czas załadunku zebranego podczas prac budowlanych gruzu. Wystarczy zadzwonić i ustalić warunki usługi. 

Jak wybrać kontener na gruz?

Rodzaj kontenera na gruz to jedna z kwestii, którą musimy ustalić podczas korzystania z usług firmy wywożącej odpady budowlane. Kluczowym czynnikiem wpływającym na wybór będzie ilość i typ odpadów, które trafią do kontenera. Przykładowo, mały kontener KP2 świetnie sprawdzi się w przypadku zbijanych ze ścian płytek ceramicznych. Średni kontener KP5 będzie idealny podczas kapitalnego remontu małego mieszkania, a KP7 – w trakcie prac remontowych przeprowadzanej w nieruchomości o większej powierzchni.