Jak wygodnie pracować w biurze?

0
264
Jak wygodnie pracować w biurze?

Praca biurowa przyprawia Cię o nagły ból głowy? Pamiętaj, że w każdej chwili możesz ją ułatwić wybierając odpowiednie narzędzia i artykuły, dzięki którym szybciej zrealizujesz dane zadanie. Co warto wiedzieć przed wybraniem się na zakupy? Oto 5 najczęściej wykorzystywanych artykułów do pracy przy biurku.

O czym musisz pamiętać w biurze?

Aby praca w biurze była przyjemnością, a nie tylko trudnym obowiązkiem powinieneś zwrócić uwagę na to, jak wygląda Twoje miejsce. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, wygodny fotel, zapas artykułów piśmienniczych i właściwą wysokość biurka. W pracy biurowej często zapomina się o zasadach prawidłowej ergonomii pracy i w związku z tym przekłada się to na osiągane wyniki. Podczas samodzielnego wyposażenia swojego biura nie powinieneś zapomnieć, że biurko lub stół powinien być dostosowany do charakteru Twojej pracy. Jeśli pracujesz przy komputerze zwróć uwagę na wyprofilowane krawędzie biurka, które ułatwią odpowiednie wsunięcie fotela, a także zapewnią relaks nadgarstkom. Wybór biurka lub stołu do pracy biurowej nigdy nie może być przypadkową decyzją.

Co ciekawe, najnowsze badania udowodniły, że klawiatura komputerowa leżąca na blacie biurka zamiast na wysuwanej półce to dość dobry sposób na uniknięcie nadmiernych przeciążeń kręgosłupa. Kolejnym krokiem jest też ustawienie monitora na właściwej wysokości i zadbanie o prawidłową odległość, która będzie zdrowa dla naszych oczu i pozwoli nam wydajniej pracować. Najlepszy dystans pomiędzy Tobą a komputerem to od 40 – 75 cm. Tworząc biuro nie możesz również zapomnieć o dystansie pomiędzy krawędzią biura a komputerem. Najbardziej optymalną odległością jest 60 cm, dlatego warto mieć to na uwadze, jeśli decydujesz się na wprowadzenie lepszych zmian w swoim miejscu pracy. Jeśli długo pracujesz pamiętaj o tym, że niezbędnym artykułem biurowym będzie bardzo wygodne krzesło. Miękkie oparcie, regulowana wysokość i możliwość wychylenia to kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas ostatecznego zakupu.

ABC dobrze wyposażonego stanowiska pracy

Decydując się na wprowadzenie korzystnych zmian w swoim biurze musisz pamiętać, że jarzeniówki przechodzą do lamusa, dlatego konieczne będzie zadbanie o lepsze oświetlenie. Możesz zdecydować się na zakup oświetlenia LED, które nie tylko jest modne, ale także energooszczędne, co zauważysz już na pierwszych rachunkach. Niezbędnym artykułem biurowym powinny być chusteczki, ponieważ odpowiednia higiena pracy wpływa na efektywność i ostateczne wyniki, dlatego warto o tym pamiętać. Bardzo ważne są również regularne przerwy, szczególnie jeśli pracujesz intensywnie przez wiele godzin i zdarzy Ci się zapomnieć o odpoczynku lub zjedzeniu śniadania. Jeśli pracujesz wieczorami bardzo ważny jest zakup lampki, która będzie emitowała odpowiednie światło. Jeśli nie wiesz co wybrać, poproś o pomoc wykwalifikowanego sprzedawcę, który na pewno pomoże Ci szybko podjąć decyzję.