Jak wybrać odpowiednią drukarkę fiskalną do gastronomii?

0
80
Drukarki fiskalne do gastronomii

Drukarka fiskalna do gastronomii to urządzenie, którego wybór musi być dobrze przemyślany, ponieważ będzie ono intensywnie wykorzystywane każdego dnia. Producenci mogą zaoferować nie tylko podstawowe rozwiązania, ale również bardziej zaawansowane, idealne dla wymagających przedsiębiorców. Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę fiskalną do gastronomii? Podpowiadamy!

Kasa czy drukarka fiskalna?

Przedsiębiorcy działający w branży gastronomicznej mają do wyboru różne urządzenia fiskalne, a mianowicie: kasy i drukarki fiskalne do gastronomii. Te pierwsze na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjniejsze, jednak czy na pewno takie są?

Otóż, chociaż kasy fiskalne mają atrakcyjną cenę, a na pewno niższą niż drukarki fiskalne, to sprawdzają się w niewielu przypadkach. Właściwie mogą być dobrym wyborem wyłącznie do bardzo małych lokali czy foodtrucków.

Najczęściej jedynym sensownym rozwiązaniem są drukarki fiskalne online, za które trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Wraz z kompatybilnym systemem mają one jednak dużo więcej funkcji, pozwalających na wygodne i szybkie zarządzanie transakcjami handlowymi. Warto podkreślić, że ciekawą opcją dla przedsiębiorców może być wynajem drukarki fiskalnej lub jej zakup na raty, co oferuje firma Madex.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę fiskalną do restauracji?

Chcąc zacząć prowadzić firmę gastronomiczną, musisz skupić się na tym, aby oferować swoim gościom przepyszne jedzenie. Jednak nie tylko to jest ważne – przed Tobą również liczne sprawy organizacyjne i biznesowe takie jak m.in. wybór odpowiedniej drukarki fiskalnej, pozwalającej na sprawną obsługę.

Takie urządzenie powinno wyróżniać się wysoką prędkością drukowania. Wbrew pozorom to jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ pozwoli uniknąć kolejek w lokalu. Niemniej istotna jest funkcja dzielenia rachunku. Do restauracji często przychodzą goście, którzy, choć zamawiają razem, chcą zapłacić oddzielnie. Musisz być przygotowany na takie sytuacje.

Wybierając drukarkę fiskalną do gastronomii, zadbaj również o to, aby była intuicyjna w obsłudze, co przełoży się na to, że pracownicy szybko nauczą się z niej korzystać i niepotrzebne będzie dłuższe szkolenie.

Zwróć również uwagę na to, czy system będzie w stanie obsługiwać różne stawki podatku VAT, przechowywać informacje o sprzedawanych produktach czy drukować faktury VAT. Jeśli chcesz nabyć urządzenie znanej marki takiej jak np. Elzab, Novitus, Emar czy Datecs, koniecznie zajrzyj na stronę madexkasy.pl