Jak nazwać domenę swojej firmy ?

0
251
Jak nazwać domenę swojej firmy ?

Nowy w branży przedsiębiorca ma wiele zadań do wykonania. Oprócz pomysłu na biznes, określeniu sposobu działania, trudnych początków, pozyskiwaniu klientów, które jest bardzo specyficzne oraz wymagające dużej organizacji oraz wiele energii, potrzebna jest jeszcze reklama.

Warto więc zastanowić się, gdzie najlepiej jest umieścić reklamę? Trzeba to rozpatrzeć pod kilkoma względami, również ekonomicznymi. Raczej żadnej początkującej firmy nie stać na wykupienie drogich reklam w telewizji, czy też radiu. Bilbordy reklamowe to także nie jest kwestia kilkudziesięciu złotych. Z resztą różne dziedziny produktów i usług wymagają różnych sposobów reklamy.

Zareklamowanie swojego biznesu w Internecie jest niekiedy różnie spostrzegane pod względem ekonomicznym. Niekiedy wydanie kilkuset złotych na stworzenie strony internetowej oraz wykupienie miejsca na serwerze i domeny jest ciężkie do przełknięcia. Zaokrąglając niech będzie to koszt 500 zł. Czy jest to dużo, jeżeli popatrzeć na wydatki firmy, czy 500 zł jest dużym wydatkiem? Na pewno jest to znacznie mniejszy wydatek, niż reklamy medialne. Dodatkowo trzeba popatrzeć na liczbę osób, do których dana reklama dociera. Czy wszystkie osoby lubią oglądać jeden program telewizyjny? Czy o jednej porze, chociażby większość osób zasiada przed telewizorem?

Bardzo często nie zwraca się również uwagi na nazwę wybieranej domeny. Najlepiej jakby domena ta była nazwą firmy, albo chociażby kojarzyła się z nią. Dodatkowo dobrze byłoby dodać jeszcze wyrażenie kojarzące domenę z produktem lub usługą oferowaną przez daną firmę. Oczywiście nazwa domeny eu najlepiej jakby była zwięzła. Dlaczego? Prosty powód – powinna być łatwo zapamiętywana. Surfujący po Internecie powinni nie tylko poprzez wyszukiwarkę kojarzyć daną stronę, ale także po jej nazwie. Przecież jeżeli ktoś spyta się drugiej osoby, na jakiej stronie odnalazła daną informację, to nie odpowie ona, że znajdź w wyszukiwarce, ponieważ niemożliwym jest trafić w tę samą stronę.

W przypadku gdy domena o nazwie firmy jest już zajęta, to warto jest pomyśleć o czymś bardzo pokrewnym, albo też rozbudować nazwę firmy, dodając nawet chociażby jedną literę. Także dodanie kreski np. oddzielając dwusłowną nazwę. Wszystko to daje nowe możliwości i umożliwia kupienie wolnych domen, bez niepotrzebnego wykupywania za znacznie wyższe kwoty. Dlatego też wybór domeny pl powinien opierać się na zasadzie wyboru nazwy związanej z firmą lub bezpośrednio z jej produktami lub usługami.