Jak dieta wpływa na naszą wydolność w pracy?

0
269
Jak dieta wpływa na naszą wydolność w pracy?

Jeśli jesteście młodymi, aktywnymi zawodowo ludźmi, ze stuprocentową pewnością w pracy spędzacie znacząca większość dnia, a w wielu przypadkach także wieczory. Kariera zawodowa jest dla Was ważna i skupiacie na niej niemal całą swoją uwagę i energię. Warto jednakże pomyśleć także o swoim zdrowiu, czyli ogólnej kondycji psychofizycznej. Sama ostatnio postanowiłam pogodzić aktywne życie zawodowe z dobrym samopoczuciem psychicznym i fizycznym, czy udało mi się?! Myślę, że idzie mi całkiem nieźle. Jeśli chcecie się czuć dużo lepiej niż teraz, mam dla Was sprawdzoną na swojej skórze, propozycję.

Myślicie, że niemożliwym jest spełniać się w pracy, dawać tam z siebie wszystko, a do tego jeszcze utrzymywać znakomita kondycję i samopoczucie?! Na początku także tak myślałam, ale w końcu stwierdziłam, że mimo tego, że praca pochłania większość mojego czasu, to mam szansę pogodzić aktywność zawodową z dbałością o siebie samą i być nie tylko super pracownikiem, ale także zwyczajnie zdrowym człowiekiem.

Niewątpliwie warto przykładać większą wagę do swojej diety. Ja zwracam dużo większą uwagę na to czym się posilam – jakie zjadam posiłki i co do nich piję, Wam radzę to samo. Jak mówi popularne powiedzenie ”jesteś tym, co jesz” dlatego warto pomyśleć co serwujemy sobie na talerzu. W moim przypadku czas spędzony w pracy, nie pozwala mi samej przygotowywać posiłków, wizja domowych obiadków staje się zatem, niestety, powoli mglistym marzeniem. Jeśli chcecie zrealizować swój plan „bycia w formie” musicie zorganizować się w taki sposób, ażeby posiadać siły na pracę zawodową i równocześnie nie rezygnować z dbania o siebie, dlatego nawet w trakcie pracy przy komputerze, miejcie pod ręką ziarno słonecznika lub pestki dyni. Niemniej jednak to nie wszystko.Z pomocą przychodzą także, lokalne restauracje. Ponieważ pracuję w centrum dużego miasta, mam kilka sposobności spróbować kuchni świata z wielu miejsc. Wszystkim także radzę, zamiast zapychania się śmieciowym jedzeniem, wybrać zdrowe posiłki z dobrych restauracji. Warto być świadomym, że odpowiednia dieta pomaga w utrzymaniu sił witalnych na odpowiednim poziomie, warto zatem nie oszczędzać na tym co jemy.

Zatem chociaż stołujemy się na mieście i jest to raczej Bydgoszcz pizzeria z bogatym barem sałatkowym niż obiad u mamy, to starajmy się jeść zdrowo i smacznie. Pewnie wiele aktywnych zawodowo ludzi, ma podobną sytuację do tej, którą przedstawiłam, czyli kilka godzin w pracy, a co za tym idzie – brak możliwości samodzielnego przyrządzania posiłków. Można sobie jednak i z tym poradzić. Będąc w pracy, jeżeli tylko macie taką sposobność, wybierajcie restauracje, które dadzą Wam szansę zjeść pożywny, zdrowy i do tego smaczny posiłek. Jeśli ważne jest dla Was zdrowie, zwracajcie większą uwagę na to co jecie i picie. Kiedy jesteście w innym mieście, na wyjeździe wypoczynkowym albo po prostu na szkoleniu z pracy, szukajcie czegoś stosownego przez Internet. To najprostsza droga, aby wybrać odpowiednie miejsce na posiłki. Ja wrzucam hasła typu Warszawa restauracja – wyszukuję ciekawe miejsca, gdzie chętnie potem coś przekąszę i będzie to dodatkowo odpowiadać moim wymaganiom kulinarno-zdrowotnym. Po szybkim rekonesansie w sieci wiem, gdzie iść i co zjeść , a oprócz tego jakie restauracje mam do wyboru w danym mieście. A jak już się tak zdrowo najem, mam więcej sił do funkcjonowania w pracy.

Wiem, że jest wielu ludzi podobnych do mnie. Chcemy sprostać wymaganiom dzisiejszego świata w byciu, najlepszym pracownikiem, najlepszą matką, żoną… mężem i do tego świetnie wyglądać i świetnie się czuć. Na dzień obecny mamy wiele sposobów i możemy wybierać w „pomocach”, które ułatwiają realizację zdrowotnych dążenia. Korzystajmy z nich, a będziemy odnosili większe sukcesy zarówno w pracy, jak i poza nią.