Gadżety antystresowe jako skuteczna pomoc w sytuacji stresowej

0
558
gadżety antystresowe

Stresujące sytuacje przydarzają się każdemu. Najczęściej pojawiają się w trakcie ustnej odpowiedzi przy szkolnej tablicy, w czasie ważnego egzaminu na studiach, czy przed poważnym, biznesowym spotkaniem z klientem. O ile potrafimy zapanować nad emocjami, o tyle mamy łatwiej. Niestety, nie każdy z nas potrafi zyskać kontrolę nad tym co mówi lub co robi, podczas stresowych sytuacji. W takich momentach warto mieć w zanadrzu gadżety antystresowe, dzięki którym obniżysz poziom obezwładniających emocji.

Czy stres zawsze jest negatywny?

Stres to bardzo silne obciążenie dla stanu zdrowia psychicznego. Charakteryzuje się mocnym lub słabszym napięciem oraz brakiem równowagi psychicznej i fizycznej naszego organizmu. Pojawia się zazwyczaj w sytuacji zagrożenia, utrudnienia lub innych niemożliwości związanych z wykonaniem danego zadania.

Czynników wywołujących stres może być wiele – mogą to być czynniki umysłowe, fizjologiczne, anatomiczne lub fizyczne. Wbrew pozorom stres nie musi zawsze przynosić wyłącznie tego, co najgorsze. Może przynosić także pozytywne skutki.

Pozytywny rodzaj stresu jest silnym motywatorem do działania. Mobilizuje i pobudza nasze ciało do walki z pojawiającymi się przeciwnościami. Natomiast stres negatywny, czyli ten najbardziej niepożądany, występuje wtedy, gdy przekroczony został tzw. próg pobudzenia organizmu do działania. Wówczas stresowa sytuacja skutkuje wyczerpaniem organizmu, przez co odczuwamy bardzo silne zmęczenie.

Nadmierny stres, a gadżety antystresowe. Jak radzić sobie w podbramkowych sytuacjach?

Każdy z nas jest inny – co za tym idzie, reagujemy odmiennie w poszczególnych sytuacjach. Bez względu na to, czy jesteś w stanie poradzić sobie lepiej, lub gorzej ze stresem warto mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych sposobów, lub przedmiotów, dzięki którym zapanujesz nad obezwładniającymi emocjami.

Ze stresem można sobie radzić na kilka sposobów. Tym najpopularniejszym jest chwilowe napięcie wszystkich mięśni do granic możliwości, a następnie ich rozluźnienie. Innym osobom pomóc może kilka głębokich oddechów lub ćwiczenia rozciągające. Niestety w szkole, czy pracy trudno będzie wykonać część z tych zadań, dlatego warto mieć zawsze przy sobie specjalne gadżety antystresowe, które pomagają wyładować napięcie i odzyskać kontrolę nad ciałem i umysłem. Wbrew pozorom takie przedmioty wcale nie są drogie, a przy tym nie zajmują dużo miejsca. Co więcej, można je kupić w różnej formie – nie tylko popularnej gumowej piłeczki, ale także długopisu lub breloczka, czy jako inną rzecz.