Doradcy kredytowi Poznań- czy warto skorzystać?

0
618
doradcy kredytowi

Znalezienie idealnego kredytu wcale nie jest takim prostym zadaniem. Proces analizowania ofert jest czasochłonny i nierzadko przyprawia o ból głowy, gdyż ofert na rynku jest niemało. Jednak nie warto się spieszyć, decyzja o kredycie powinna być przemyślana. Źle dopasowana oferta może odbić się na naszej płynności finansowej. I właśnie z tego względu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Czym zajmują się doradcy kredytowi i czy faktycznie warto zdecydować się na współpracę? 

Doradca kredytowy – czym się zajmuje? 

Doradca kredytowy to specjalista w dziedzinie kredytów i bankowości. Świetnie orientuje się w aktualnych ofertach oraz ma szeroką wiedzę na temat tego, jak funkcjonują banki i na co zwracają uwagę przy udzielaniu zobowiązania. Dzięki temu doradca kredytowy może świadczyć usługi związane z doradzaniem przy wyborze kredytu. Warto przy tym wiedzieć, że doradcy kredytowi nie potrzebują licencji na wykonywanie zawodu. Otrzymują jednak pozwolenie na świadczenie usług pośrednictwa kredytowego od Komisji Nadzoru Finansowego. 

Firmy działające jako doradcy kredytowi zajmują się pośrednictwem między bankiem a klientem, który ubiega się o kredyt. Eksperci analizują zdolność kredytową wnioskodawcy, a następnie dobierają do niej najkorzystniejsze oferty. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spłata zobowiązania nie obciąży Twojego budżetu domowego. 

Doradcy kredytowi Poznań- kiedy warto skorzystać z usługi? 

Znalezienie odpowiednio dopasowanego kredytu to czasochłonne zadanie. W dodatku nierzadko wiąże się ze stresem, co w efekcie przyczynia się do popełnienia błędu. Niestety źle dopasowana oferta kredytowa może mieć negatywny wpływ na naszą płynność finansową i odbić się na budżecie domowym. Jak uniknąć takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doradcy kredytowego. 

Specjalista w pierwszej kolejności pomoże nam określić naszą zdolność kredytową. W tym celu może zadać nam pytania dotyczące zarobków, umowy zatrudnienia, kosztów utrzymania, czy stanu cywilnego. Bardzo ważna jest także historia kredytowa. Na podstawie naszych odpowiedzi, doradcy kredytowi Poznań określają naszą zdolność kredytową, a następnie dobierają do niej najkorzystniejsze oferty kredytowe. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spłata zobowiązania nie będzie dla Ciebie wyzwaniem. Co więcej, doradca kredytowy pomaga w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i złożeniu wniosku. Dzięki temu dodatkowo zwiększamy szansę na otrzymanie wymarzonego kredytu.