Do czego przydają się automaty vendingowe? 

0
361
automaty vendingowe

Jeszcze do niedawna automaty vendingowe mogliśmy spotkać tylko w takich miejscach, jak szkoły, galerie handlowe, czy niektórych przychodniach. Obecnie jednak coraz więcej firm decyduje się na ustawienie takich maszyn w swoich biurach, sklepach, lub też innych punktach. To bardzo dobry sposób na usprawnienie procesu sprzedażowego. Dzięki takim automatom klient może odebrać zakupiony produkt w dowolnym momencie, nawet jeśli sklep jest zamknięty. Do czego przydają się automaty vendingowe od https://irmatic.com/? Zobacz, jak mogą przydać się Twojej firmie. 

Automaty wydające – co to takiego? 

Automaty vendingowe, lub też inaczej nazywane wydające to nowoczesne rozwiązanie, którego głównym zadaniem jest usprawnienie procesu przechowywania i wydawania produktów. Maszyny wydające są samoobsługowe. Oznacza to, że nie potrzeba zatrudniać pracowników do ich obsługi. Klient może samodzielnie odebrać zamówiony produkt w dowolnym momencie. Co ważne, takie urządzenie może znajdować się poza granicami sklepu. W takim przypadku staje się przedłużeniem linii sprzedażowej. Automaty wydające to także świetne rozwiązanie do automatyzacji zwrotów. Dzięki temu urządzeniu klient nie musi nadawać paczki, czy też udawać się do placówki sklepu, ale może wygodnie włożyć paczkę do automatu w dogodnym dla niego czasie. 

Wśród automatów vendingowych możemy wyróżnić kilka różnych typów urządzeń. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest IRlocker, który realizuje procesy Click & Collect. Obsługa takiego automatu jest niezwykle prosta, a odebranie paczki zajmie klientowi zaledwie kilka sekund. Inną opcją są maszyny IRstock, które umożliwiają sprzedaż produktów sklepowych. Maszyny wyróżniają się budową bębnową i przeszkleniami na bocznych ścianach. Ponadto mają wbudowany terminal płatniczy, drukarkę fiskalną i monitory wielkoformatowe. Dzięki tym elementom maszyna może służyć nie tylko jako maszyna do wydawania paczek, ale także jako przestrzeń ekspozycyjna. To bardzo dobry pomysł na promocję marki i usprawnienie wielu procesów sprzedażowych. Dzięki takim rozwiązaniom możesz dotrzeć do większej ilości klientów.

Jakie zalety mają maszyny wydające? 

Automaty vendingowe Irmatic to niezwykle funkcjonalne rozwiązania sklepowe. Jakie mają zalety? Jedną z nich jest możliwość zastosowania w jednym urządzeniu różnych rozwiązań służących do przechowywania przedmiotów i administrowania nimi. Dzięki temu klient może dokonywać swobodnie zakupów i następnie samodzielnie odebrać paczkę. Nawet jeśli sklep będzie już nieczynny. Jak już wiesz, taki automat wydający możesz ustawić poza granicami swojego sklepu. Co jeszcze możesz zyskać, decydując się na taki zakup? 

Automaty vendingowe to sposób na ograniczenie kosztów przechowywania asortymentu na magazynie. Dzięki temu urządzeniu możesz umożliwić klientom nie tylko odbiór paczek w dowolnym czasie, ale także całych zakupów. Co ważne, takie rozwiązanie pozwala na usprawnienie procesu sprzedażowego. Dużą zaletą jest również kontrola. Automaty vendingowe umożliwiają ograniczenie zapasów magazynowych i obniżenie kosztów związanych z inwentaryzacją.