Czym się kierować przy wyborze firmy sprzątającej?

0
315
Czym się kierować przy wyborze firmy sprzątającej?

Obecnie najlepszym sposobem ogłoszenia swojej oferty dla firm z branży porządkowej w większych miastach, jak na przykład Warszawa jest strona internetowa firmy. Guglując takie słowa kluczowe jak np. sprzątanie biur Warszawa czy serwis sprzątający Warszawa pojawia się dziesiątki mniej lub bardziej profesjonalnych serwisów sprzątających.
Ostatnio powstało wiele małych przedsiębiorstw związanych z branżą usługo-porządkową. W samej Warszawie szacuje się, że co roku rozpoczyna działalność mniej więcej 4,5 tys firm sprzątających. Z uwagi na fakt, że około 70% nowopowstałych firm upada szybko duże miasta takie jak Warszawa są w większości wysycane nie doświadczonymi serwisami sprzątającymi. Powoduje to pewną konsekwencję. Firmy o niskich kwalifikacjach obniżają standard usług oraz poprzez mało przemyślane oferty zaniżają stawki za sprzątanie.

Mało przemyślane oferty cenowe maja następną konsekwencję. Firma, która została naciągnięta na ofertę cenową nieprofesjonalnej firmy porządkowej prawdopodobnie nie będzie chciała szukać jeszcze jednej firmy sprzątającej, ponieważ będzie myślała, że to nienajlepsze rozwiązanie.
Na co więc powinno się zwrócić uwagę przy wyborze usługodawcy? Jest kilka istotnych punktów:
1. Rok powstania przedsiębiorstwa – im starsze tym lepsze. Może się oczywiście zdarzyć, że firmy młode są znacznie lepsze niż firma prowadząca działalność od pięciu lat, a której wiedza zatrzymała się wraz z początkiem działalności.
2. Posiadanie doświadczenia popartego referencjami.
3. Posiadanie wiedzy w oferowaniu usług na takich samych powierzchniach. Zdarza się, że przedsiębiorstwa świadczące usługi dla kilkutysięcznometrowych biur nie spełniają oczekiwań kilkunastometrowych, w których indywidualne dopasowanie jest sprawą istotną.
4. Umowa współpracy, która powinna zawierać wyraźnie określony plan utrzymania higieny serwisu sprzątającego
5. Świadczone usługi dodatkowe – profesjonalny serwis sprzątający to firma , która zapewnia komplet usług porządkowych przede wszystkim specjalistyczne pranie tapicerki meblowej czy renowacja powierzchni podłogowych.
Profesjonalne sprzątanie biur powinno być uważane za sprawę niezwykle istotną. Wygląd wnętrza biura świadczy o firmie. Czy należy zlecić tak istotną sprawę nieznanej i mało profesjonalnej firmie?