12Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, potrafi posługiwać się nim ponad miliard osób. Metod nauki tego języka jest wiele, choć trzeba szczerze przyznać, że wiele materiałów naukowych oraz płatnych zajęć jest źle przygotowanych i nie wyniesiemy z nich tyle, ile możemy. W jaki sposób zatem najskuteczniej uczyć się języka angielskiego?

Popularne serwisy w języku angielskim

Badania dowodzą, że najefektywniej uczymy się języków poprzez bezpośrednią styczność z nim, czyli w rozmowie, z tekstów piosenek, a także z anglojęzycznych serwisów internetowych. Tam możemy znaleźć nie tylko wiele cennych artykułów, ale również bogate słownictwo i praktyczne użycie języka, które często wygląda zupełnie inaczej niż w szablonowych podręcznikach.

Serwis BBCimages

BBC to największy na świecie nadawca radiowo-telewizyjny, który utrzymuje się z produkcji własnych programów. Stacja kojarzona jest przede wszystkim z radiem oraz telewizją – tam historia BBc sięga nawet 1922 roku. Jednak w 1994 roku po raz pierwszy BBC zadebiutowało w internecie, tworząc profesjonalny serwis internetowy.
Znajdziemy tutaj sporo artykułów i wartościowych informacji, a także prostą platformę społecznościową. Znajdziemy tutaj informacje ze świata sportu, polityki, muzyki, gospodarki, czy technologii. Strona posiada ciekawe sekcje tematyczne, które dotyczą takich kategorii, jak podróże, świat przyrody, czy pogoda.

Reuters Group

Jest to jedna z największych na świecie agencji prasowych, która w 1851 roku została przeniesiona do Londynu. Dzisiaj zajmuje się nie tylko mediami, ale również obsługą rynków finansowych. Obecnie agencja zatrudnia kilka tysięcy dziennikarzy i posiada korespondentów na całym świecie.
Serwis internetowy bardzo dba o wartość merytoryczną swoich artykułów, a także poprawność językową, dzięki czemu stanowi doskonałe źródło wiedzy i nauki. Polecane jest dla tych, którzy interesują się tematyką biznesową i gospodarczą, dzięki czemu można poznać również nieco bardziej specjalistyczne słownictwo.

2a326eca00000578-3148329-california_based_reddit_logo_shown_has_fired_an_employee_called_-a-6_1435919411902Reddit

Jest to serwis internetowy, który zawiera różnego rodzaju linki do informacji, które ukazały się w internecie. Posiada ponad 170 milionów użytkowników i każdego dnia dostarcza nam nawet kilka tysięcy nowych informacji. Portal daje swoim użytkownikom możliwość zgłoszenia linku, który poddawany jest jakby głosowaniu przez innych użytkowników. Jeśli dana informacja uzyska dużo punktów, pojawi się na odpowiedniej pozycji na stronie głównej serwisu. Każdemu użytkownikowi wyświetlają się również proponowane artykuły zgodnie z jego preferencjami.
Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, co umożliwia założenie konta każdemu, kto chciałby przyswoić nieco wiedzy w języku angielskim. Jest to doskonała forma nauki języka, ponieważ stykamy się nie tylko z profesjonalnymi artykułami, ale nawiązujemy kontakt i prowadzimy dyskusje bezpośrednio z użytkownikami, którzy na co dzień posługują się językiem angielskim. Możemy więc go poznać od nieco bardziej praktycznej i użytkowej strony.