student-lifePlanujesz rozpocząć naukę języków obcych? Zacznij naukę angielskiego z accent-waw.pl! Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które w łatwy i przyjemny sposób pomogą Ci w opanowaniu języka.
Mówi się, że angielski jest językiem globalnym i nie ma w tym ani krzty przesady. Dane statystyczne dowodzą, że na całym świecie co szósta osoba posługuje się językiem Szekspira. Angielski zyskał pozycję dominującą nie tylko w mowie potocznej, ale także w nauce, biznesie i kulturze.

Wiadomo, że język angielski jest bardzo potrzebny, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli sobie spokojnie przyswoić wiedzę, która potem pozwoli nam na spokojnie rozmowy z ludźmi z innych krajów a to będzie już znaczące osiągnięcie i na pewno nam się przyda. Wydaje się, że jednak obecnie najlepszą opcją będzie oczywiście samodzielna nauka angielskiego, ponieważ nie będzie ona szczególnie trudna, a jednocześnie będzie można oszczędzić i czas i pieniądze. A jak czas uda się zaoszczędzić to będzie można również zdecydować się na inne atrakcje między innymi propozycje jakie daje nam srs.edu.pl . A jak wcześniej uda się nam jeszcze spędzić czas na nauce i będą jej efekty to taki grill będzie jeszcze przyjemniejszy. Zaoszczędzimy także pieniądze, dlatego wtedy możliwe, że również będzie mógł nas zainteresować, dostaniemy bowiem okazję do tego, by spędzić czas za oszczędzone pieniądze właśnie na terenie Zakopanego decydując się na spędzenie czasu w miły sposób właśnie uprawiając NW.

Zorganizuj swój czasoxford-534808_960_720

Równie często można spotkać się z twierdzeniem wskazującym, że nauka angielskiego to niemałe wyzwanie, wymagające niemal nadludzkiego wysiłku. Nic bardziej mylnego! Kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja czasu, który planujemy przeznaczyć na naukę oraz wybór odpowiedniej metody. W tym miejscu warto zaznaczyć, że od realizowanej raz w tygodniu, kilkugodzinnej nauki, znacznie lepsze efekty przyniesie systematyczny program, powtarzany każdego dnia (nawet jeżeli na doskonalenie umiejętności poświęcisz najwyżej 20-30 minut).

flag-1441870_960_720Native speaker, czyli żadnych wymówek

Aby nauczyć się pływać, trzeba jak najczęściej odwiedzać basen. Ta sama zasada dotyczy nauki języków obcych. Aby móc biegle władać angielskim, niezbędny jest regularny kontakt z językiem. Wybierając szkołę, w której rozpoczniesz swoją przygodę z angielskim, postaw na zajęcia z native speakerem. Dlaczego? To bardzo proste – nauczyciel anglojęzyczny będzie komunikował się tylko w jednym języku, zatem w ten sposób zyskasz gwarancję, że przez cały czas trwania zajęć nie usłyszysz ani nie wypowiesz nawet jednego słowa po polsku. W tej sytuacji nie znajdziesz żadnej wymówki, która pozwoliłaby Ci skorzystać ze skróconej drogi, czyli sięgnąć po ojczystą mowę.
Należy jednak mieć świadomość, że zajęcia w szkole języków obcych to zaledwie początek drogi. Chcąc skutecznie opanować język, każdego dnia należy doskonalić swoje umiejętności, a stawiając wyłącznie na kursy w ośrodkach nauki na własne życzenie ograniczamy swój potencjał. Zajęcia w zaciszu własnych czterech kątów mogą być równie efektywne, a co najważniejsze – znacznie przyjemniejsze od prywatnych lekcji.

Otaczaj się językiemphone-booth-1633029_960_720

Tak naprawdę nauką może być każda czynność, która towarzyszy nam na co dzień. Mówimy tu o metodzie Total Immersion, stosowanej w wielu uznanych szkołach językowych. Jej podstawy możesz bez żadnych przeszkód wprowadzić do niemal wszystkich zajęć, które wykonujesz każdego dnia.
Założenia są niezwykle proste – otaczaj się wyłącznie językiem angielskim. Jesteś fanem kina? Oglądaj filmy bez polskiego lektora. Lubisz dobrą muzykę? Zagraniczni artyści mają bardzo wiele do zaoferowania. Każdego dnia oglądasz serwisy informacyjne? Przełącz się na CNN. Czytasz treści na blogach i portalach internetowych? Poszukaj stron anglojęzycznych.
Najważniejszym ogniwem tego łańcucha jesteśmy jednak my sami. Język obcy ma być także w nas, a to oznacza, że musimy zacząć myśleć po angielsku. Brzmi niedorzecznie? Tylko pozornie. To niezwykle skuteczna metoda, która znacząco spotęguje efekty nauki. Sporym ułatwieniem będą rozmowy przeprowadzane w języku obcym – namów domowników do wspólnej zabawy (tak, nauka angielskiego może, a nawet powinna być zabawą), dobrym pomysłem jest też utworzenie konta na zagranicznym forum, które obejmuje obszar Twoich zainteresowań.

english-751057_960_720Aplikacje do nauki języków obcych

W dobie dynamicznego rozwoju urządzeń mobilnych, aplikacje ułatwiające naukę angielskiego stały się niezwykle praktycznymi narzędziami, które w wielu przypadkach są oferowane całkowicie za darmo. To doskonała metoda szkoleniowa, która pozwoli nie tylko na poznanie nowych słówek i zasad gramatyki, ale także na doskonalenie wymowy. Na których propozycjach warto się skupić? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie najwyżej ocenianych programów.
• Ba Ba Dum – to niezwykle skuteczny kurs nauki słówek, zrealizowany w formie prostej gry z piękną oprawą graficzną. Pozycja jest niezwykle wciągająca, a dzięki temu – skuteczna;
• Duolingo – ta aplikacja zdobyła już uznanie na całym świecie. Przystępna forma (coś w rodzaju quizu) pozwala na łatwe przyswajanie nowych słówek, wyrażeń i zasad gramatyki. Dodatkowym czynnikiem motywującym jest element rywalizacji, który przewiduje zestawienie osiąganych rezultatów z wynikami znajomych;
• UczSięJęzyka – to niezwykle przydatna aplikacja, mająca postać zwykłego podręcznika. Bardzo szeroki program obejmuje wiele zagadnień dostosowanych do wymogów początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników.

Odrzuć metody pamięciowe

Sięgając po kursy multimedialne, skup się na tych pozycjach, które zbierają najlepsze oceny. Jedną z nich jest tzw. Metoda 5s. W założeniu system ten eliminuje naukę pamięciową, angażując do procesu wszystkie zmysły. Chodzi o to, żeby każde nowo poznane słowo kojarzyć z konkretnymi odczuciami. Proste, przyjemne i niezwykle skuteczne.
Sięgając po którąkolwiek z wymienionych wyżej metod, znacząco zwiększasz swoje szanse na skuteczne opanowanie języka angielskiego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć kilka sposobów nauki. Pamiętaj, skuteczność działań zawsze zależy od Twojego zaangażowania!